НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки ###

Голи: Едінсон Кавані 86 - Бенуа Педретті 9
"Парі Сен-Жермен": Сальваторе Сірігу, Тьяго Сілва, Тьяго Мотта, Едінсон Кавані, Златан Ібрагімович, Алекс, Блез Матюіді (Марко Верратті 69), Максвелл, Крістоф Жалле, Хавьєр Пасторе (Езекіель Лавессі 58), Лукас Моура (Ервін Онгенда 77)
"Аяччо": Гільєрмо Очоа, Грендді Перосо (Клод Дьєлна 46), Рональд Зубар, Жан-Батіст Пьєрацці, Адріан Муту (Денніс Ольєч 53), Сігамарі Діарра, Мехді Мостефа, Лоран Боннар, Поль Ласн, Бенуа Педретті, Жосуа Надо (Седрік Ангбар 70)
Попередження: Алекс 69, Езекіель Лавессі 90 - Рональд Зубар 69, Гільєрмо Очоа 73, Поль Ласн 90+4

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 1

В 12-ти своїх останніх матчах в Лізі 1 парижани обов'язково забивали як мінімум один гол в ворота суперника, але перед звітним поєдинком столичні могли хвилюватись за власну забивну серію: "Аяччо" - єдина команда Ліги, якій в минулому сезоні вдалось в двох матчах з ПСЖ зберегти свої ворота на замку. В міжсезонні на тренерському містку корсиканського колективу відбулись зміни, але локальна мета залишилась тією ж самою – не дати розігнатись ПСЖ. З такими думками й виходили сьогодні острів'яни на газон стадіону "Парк де Пренс".

Навіть, складно сказати, чи впорались із завданням гості в першому таймі. З одного боку – не пропустили, але з іншого – вже хвилини так десь із 20-ої всією командою закрились на власній половині поля і відчайдушно відбивались від атак ПСЖ. Особлива роль була в Гільєрмо Очоа...- Голкіпер піддався нищівному бомбардуванню з боку паризької команди після того, як Бенуа Педретті забив гол-красень у ворота Сальваторе Сірігу. Взяття паризької "фортеці" було нелогічним – удар Педретті так і залишився єдиним моментом "Аяччо" не тільки за весь перший тайм, а й за весь поєдинок. А ПСЖ атакував потужно і різносторонньо, втім, м'яч категорично відмовлявся залітати в сітку воріт Гільєрмо Очоа. Ще до десятої хвилини двічі міг забивати Ібрагімович- потім – Максвел- ледь у власні ворота м'яча не зрізав Рональд Зубар - мовчав тільки Едінсон Кавані.

Втім, за нього працювали партнери і облога корсиканських воріт була тотальною. При цьому, варто віддати належне Фабріціо Раванеллі, який навчив своїх підопічних дисципліні і порядку. За такої ситуації фатальним міг виявитись найменший огріх і один-єдиний зайвий рух – але корсиканський механізм працював злагоджено і на максимальних можливостях (коли їх – можливостей - не вистачало, в роботу включалась додаткова "захисна деталь" – Гільєрмо Очоа).

В другому таймі нічого не змінилось – хіба що тиск ПСЖ ще збільшився. До справи підключився вже й Кавані, який кілька разів головою замикав навісні передачі з флангу – все марно. Ібрагімович програв ближній бій Очоа, Лавессі роздавав шикарні – але безадресні – передачі, Жалле та Тьяго Сілва намагались також допомогти нападникам – парижани були наче проклятими...- Це все так набридло Кавані, що він, отримавши на 86-ій хвилині м'яча перед чужим штрафним майданчиком, вклав у свій удар всю душу – 1:1. Після того ще Ібрагімович дивом не переграв Очоа з кількох метрів, Марко Верратті схибив з вбивчої позиції – футбольний Бог цього вечора був з "Аяччо".

То була дивна гра, за підсумком якої якщо й можна кинути камінець в город ПСЖ – то тільки маленький. Підопічні Лорана Блана створили моментів на кілька поєдинків наперед (статистика ударів по воротах: 39:1), але забили тільки одного разу.

Лорьян. Стадіон "Ів Аленма - Ле Мустар"
16614 глядачів
Головний арбітр: Себастьєн Десьяж (Сент-Етьєн)
"Лорьян" - "Нант" 2:1
Голи: Венсан Абубакар 40, Жеремі Алядьєр 61 - Олівьє Вейньо 18
"Лорьян": Фабьєн Одар (Бенжамен Леком 46), Ламін Коне, Бруно Екеле Манга, Ян Жуффр (Фабьян Робер 86), Жеремі Алядьєр, Маріо Леміна, Максім Бака, Кевін Монне-Паке (Жіль Суну 71), Уеслі Лотоа, Рафаель Геррейро, Венсан Абубакар
"Нант": Ремі Ріу, Папі Місон Джілободжі, Освальдо Віскаррондо, Олівьє Вейньо, Венсан Бессат (Фернандо Арістегіета 75), Філіп Джорджевіч, Бірама Туре, Серж Гакпе, Лука До (Адріен Требель 82), Ісса Сіссоко, Йоанн Еделін (Алехандро Бедойя 52)
Попередження: Ламін Коне 32 - Бірама Туре 31

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 2

Крістіан Гуркюф в якості тренера ще знає як це – програвати "Нанту". В послужному списку наставника до сьогодні були три перемоги над "канарками" і три нічиї в матчах з ними. Новачку Ліги 1 – а за сумісництвом: одній з найтитулованіших команд країни – злий геній нинішнього наставника "рибалок" не давав спокою й сьогодні.

Гості першими вийшли вперед – забитим м'ячем відзначився Олівьє Вейнью. Але ще до перерви новачку "Лорьяна" – Венсану Абубакару – вдалось відновити паритет, а в другому таймі сказав своє вагоме слово Жеремі Алядьєр. 2:1 – "Лорьян" здобуває свою першу перемогу в чемпіонаті.

Монако. Стадіон "Луї ІІ"
14753 глядача
"Монако" - "Монпельє" 4:1
Голи: Радамель Фалькао 17 (пен.), Еммануель Рівьєр 45, Еммануель Рівьєр 58, Еммануель Рівьєр 81 - Віктор Монтаньо 24
"Монако": Даніель Субашіч, Фабіньо, Лейвін Курзава, Рікарду Карвалью, Радамель Фалькао, Лукас Окампос (Марсель Тіссеран 81), Яннік Феррейра-Каррасо, Мунір Оббаді (Делвін Ндінга 88), Ерік Абідаль, Жеремі Тулалан, Еммануель Рівьєр (Валер Жермен 85)
"Монпельє": Лоран Піонньє, Даніель Конгре, Віторіно Хілтон, Жоріс Марво (Брайан Дабо 76), Антоні Муньє (Джамель Бакар 59), Емануель Еррера (Тедді Мезаг 65), Сулейман Камара, Бенжамен Стамбулі, Матьє Деплань, Віктор Монтаньо, Сьяка Тьєне
Попередження: Жеремі Тулалан 51, Делвін Ндінга 90 - Віктор Монтаньо 45, Бенжамен Стамбулі 45+1, Сьяка Тьєне 83

Голи: Джанні Бруно 76, Адама Ба 79
"Бастія": Мікаель Ландро, Себастьєн Скіллачі, Джанні Бруно, Вахбі Хазрі, Клаудіу Кесеру, Жюльєн Пальмьєрі, Яннік Каюзак, Фетхі Харек, Самбу Ятабаре, Дрісса Діакіте, Жюльєн Сабле (Крістіан Ромарік 83)
"Валансьєн": Ніколя Пеннето, Давід Дюкуртью, Елож Анза-Йяміссі (Марко да Сілва 13), Бро Ангуа, Тонго Думбія, Жан-Крістоф Баебек, Матьє Доссеві (Маор Меліксон 78), Лоріс Нері, Кенні Лала, Руді Матер, Грегорі Пужоль (Антоні Ле Таллек 82)
Попередження: Дрісса Діакіте 34, Самбу Ятабаре 57 - Давід Дюкуртью 34, Кенні Лала 69

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 3

До звітного матчу команди підійшли у різному настрої. Футболісти "Валансьєна" – без сумніву, із самовдоволенням від впевненої перемоги над "Тулузою", а от корсиканці – із нерозумінням...- нерозумінням самих себе і своїх можливостей. В матчі першого туру "Бастія" 67% ігрового часу тримала м'яч, здійснивши при цьому більше 520-ти успішних пасів, але залишившись при цьому єдиною командою туру, яка не завдала в площину воріт суперника жодного удару.

Сьогодні острів'яни прагнули не повторити помилок, що дозволило б їм підтримати традицію, за якою "Бастія" не програє два стартові матчі сезону з 1986-го року. "Валансьєн", в той же час, з двох звитяг востаннє стартував у далекому 1979-му...- Рахунок 2:0 на користь "Бастії" – все на своїх місцях.

Тулуза. Муніципальний стадіон
13111 глядачів
Головний арбітр: Тоні Шапрон
"Тулуза" - "Бордо" 1:1
Голи: Еден Бен-Басат 45 - Шейк Дьябате 43
"Тулуза": Алі Аамада, Жан-Даніель Акпа-Акпро (Павле Нінков 70), Етьєн Дідо, Еден Бен-Басат (Оскар Трехо 80), Віссам Бен Йеддер, Шейх М'-Бенге (Іссіага Сілья 61), Франсуа Сірьє, Урош Спаіч, Адріен Регаттен, Серж Орьє, Аймен Абденнур
"Бордо": Седрік Карассо, Карлос Енріке, Людовік Обраньяк, Ландрі Н'-Гемо, Анрі Севе (Фахід Бен-Халфаллах 82), Шейк Дьябате, Ярослав Плашіл, Ніколя Моріс-Белай (Жеремі Бреше 35), Феррейра Маріано, Марк Планю, Максім Пундж
Попередження: Еден Бен-Басат 7, Аймен Абденнур 57, Серж Орьє 85 - Максім Пундж 11
Видалення: Марк Планю 27

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 4

"Тулуза" – "Бордо" – єдиний матч другого туру, в якому обидва його учасники боролись за свої перші очки в сезоні. Для жирондінців, крім того, це ще й була можливість здобути свою першу виїзну перемогу в чемпіонаті з січня 2013-го року.

Втім, в підсумку вийшла нічия, якою "Бордо" теж може пишатись. З 27-ої хвилини команда грала в меншості, але змогла відкрити рахунок, а потім – після того як "фіолетові" його зрівняли, - втримати прийнятний результат. Одне очко – здобуток для аквітанців.

Сент-Етьєн. Стадіон "Жеффруа-Гішар"
26481 глядач
Головний арбітр: Рудді Букке (Амьєн)
"Сент-Етьєн" - "Генгам" 1:0
Гол: Фабіан Лемуан 52
"Сент-Етьєн": Стефан Рюффьє, Курт Зума, Жеремі Клеман, Бенжамен Корньє (Жошуа Гілавогі 64), Брандао, Рено Коад, Фабіан Лемуан, Жонатан Брізон, Ромен Амума, Лоїк Перрен, Франсуа Клер
"Генгам": Мамаду Самасса, Мустафа Діалло (Крістоф Манданн 74), Жонатан Мартінс Перейра, Клаудіо Бове, Мустафа Ятабаре, Стівен Лангіль (Тібо Жіресс 81), Юнусс Санхаре, Жеремі Сорбон, Ліонель Матіс, Рейнольд Леметр, Крістоф Кербра
Попередження: Жонатан Брізон 59, Стефан Рюффьє 60, Бенжамен Корньє 61 - Жонатан Мартінс Перейра 37, Рейнольд Леметр 56

До сьогоднішнього дня команди зіграли між собою чотири офіційні поєдинки, в яких було забито в загальній кількості 15-ть голів. Колективи обмінялись розгромними перемогами (4:0 тріумфували "зелені" і 3:0 реваншувався "Генгам"), а потім були дві нічиї по 2:2. Тому сьогодні глядачі мали повне право очікувати знову на яскравий футбол із великою кількістю голів.

Чекали-чекали – але не дочекались. Долю поєдинку вирішив один гол, забитий Фабіаном Лемуаном після перерви. Для "Сент-Етьєна" це друга поспіль мінімальна перемога в чемпіонаті.

Реймс. Огюст Делон
14199 глядачів
"Реймс" - "Лілль" 2:1
Голи: Мадс Альбек 7, Крістофер Гломбар 67 - Марко Баша 89
"Реймс": Коссі Агасса, Гжегож Криховьяк (Антоні Дево 62), Одаїр Фортес, Прінс Оньянге, Еліран Атар (Ніколя де Превіль 62), Мадс Альбек (Бокунджі Ка 75), Гаетан Курте, Мікаель Такальфред, Айсса Манді, Антоні Вебер, Крістофер Гломбар
"Лілль": Венсан Еньяма, Флоран Бальмон (Райан Мендеш 70), Ідрісса Гана Гейє, Марвен Мартен, Сімон Кьяєр (Давід Розеналь 65), Франк Берья, Ронні Родлен, Папе Ндіайе Суаре, Ріо Мавюба, Марко Баша, Дівок Орігі (Саломон Калу 64)
Попередження: Мадс Альбек 57

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 5

Востаннє "Лілль" перемагав на полі "Реймса" в 1966-му році. З того часу, щоправда, на шампанській землі - на елітному рівні - команди зіграли між собою до сьогодні тільки шість поєдинків. Втім, тенденція прослідковувалась чітко: "Ліллю" на полі "Реймса" матчі давались завжди складно.

В підтвердження – і звітна гра. Господарі швидко вийшов вперед (вже на сьомій хвилині), а в другому таймі ускладнив становище "догів" Крістофер Гломбар. Всі спроби "Лілля" щось змінити були вже марними – Марко Баша, хіба що, відзначився голом, в черговий раз підтвердивши свій бомбардирсько-захисний хист.

Таким чином, "Лілль" вдруге за дев'-ять останніх сезонів програв свій стартовий виїзний матч турніру.

Ніцца. Стадіон "Дю Ре"
Головний арбітр: Антоні Готьє
"Ніцца" - "Ренн" 2:1
Голи: Даріо Цвітаніч 20, Жеремі Пьє 50 - Нелсон Олівейра 45+3
"Ніцца": Давід Оспіна, Тімоте Колодзейчак, Кевін Гоміс, Дідьє Дігар, Крістіан Брюлс (Мохаман Траоре 77), Ерік Ботеак, Даріо Цвітаніч (Алексі Босетті 83), Жеремі Пьє (Валентін Ейссерік 58), Ллойд Палюн, Нампаліс Менді, Ромен Женеву
"Ренн": Бенуа Костіль, Кевін Теофіль-Катрен, Мевлют Ердінч (Зана Аллее 76), Жюльєн Фере, Яссін Жеббур, Жан Макун (Абдулайє Садіо Дьялло 68), Венсан Пажо, Нелсон Олівейра, Дімітрі Фулкьє (Джонатан Пітройпа 51), Седрік Унтонджі, Ромен Данзе
Попередження: Нелсон Олівейра 73

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 6

Стартова поразка 0:4 стала для "Ніцци" найбільшим програшем в першому турі починаючи з 1933-го року (тоді "орли" були биті в гостях "Марселем"). Перевіркою на стійкість, таким чином, ставав для провансальців матч проти "Ренна". Підопічні Філіппа Монтаньє, до речі, намагались зняти бретонське прокляття на провансальській землі: в останніх восьми домашніх матчах проти бретонських команд "Ніцца" жодного разу не зазнавала поразки.

Старались "червоно-чорні", але карми не змінили. Даріо Цвітаніч (так, він повернувся!) відкрив рахунок на 20-ій хвилині, однак "Ренну" вдалось ще до перерви відновити рівновагу - а все завдяки точному удару зіркового новачка – Нелсона Олівейри. Та останнє слово, все ж, залишилось за "орлами": Жеремі Пьє і 2:1 – "Ніцца" реабілітувалась за провальний матч на "Жерлані".

Марсель. Стадіон "Велодром"
42524 глядача
Головний арбітр: Бартоломеу Варела (Мало-ле-Бен)
"Марсель" - "Евіан" 2:0
Голи: Андре-Пьєр Жиньяк 17, Дімітрі Пайєт 67
"Марсель": Стів Манданда, Ніколя Нкулу, Андре-Пьєр Жиньяк, Андре Айю, Жеремі Морель, Дімітрі Пайєт (Морган Амальфітано 71), Жак Алаіксіс Ромао, Сулейман Діавара, Род Фанні, Ганеллі Імбула Ванга (Бенуа Шейру 46), Матьє Вальбуена (Фуед Кадер 83)
"Евіан": Бертран Лаке, Факундо Бертольо (Кларк Н'-Сікулу 64), Кевін Беріго, Ніколя Бенезе, Седрік Барбоза (Моду Сугу 64), Даніель Васс, Юссуф Сабалі, Седрік Монгонгу, Олівьє Сорлен, Джонатан Менса, Фабріс Ере (Седрік Камбон 72)
Попередження: Дімітрі Пайєт 45, Бенуа Шейру 51, Андре Айю 82 - Седрік Барбоза 50

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 7

3-тє лютого 2013-го року – саме цього дня "Марсель" востаннє програвав на рідному стадіоні. Сьогодні ж на "Велодром" завітав "Евіан", який, в свою чергу, програв останні чотири свої виїзні матчі. Статистика тільки підтверджувала статуси команд в звітному протистоянні: "Марселя" – як фаворита, "Евіана" – як команди, яка намагалась стрибнути вище голови.

От тільки потужності для видатного стрибку гостям не вистачало. Те, що в першому таймі гра була приблизно рівною – уже могло вважатись для "Евіана" успіхом. А "Марсель" дуже нагадував себе минулорічного – провансальці діяли неквапливо і трохи академічно, але знайшли момент для вибуху- вибуху вбивчого для савойського захисту: Фанні зі своєї половини поля знайшов ідеальною передачею Жиньяка, а далі вже була справа техніки: нападник правою ногою м'яча зупинив, прибрав "під себе" захисника і з лівої послав шкіряного повз Бертрана Лаке. Жиньяк продовжує відігравати для суперників роль злого генія: з останніх 14-ти м'ячів "Марселя" у Лізі 1 (з урахуванням сьогоднішніх) на рахунку Андре-Пьєра – сім – красномовна статистика.

Не відставати від партнера вирішив і Дімітрі Пайєт, який також в новому сезоні продовжує свою забивну серію. У футболці "Марселя" колишній футболіст "Лілля" почувається наче у своїй тарілці: після дублю у ворота "Генгама", Дімітрі залишив пам'-ять про себе і в серцях захисників "Евіана": шикарна передача Вальбуени – майстерність Пайєта і удар під стійку воріт Лаке – 2:0 – просто, але зі смаком.

Результат прогнозований і очікуваний. "Марсель" перебуває у гарній формі і суперникам на кшталт "Евіана" на "Велодромі" зараз шукати нічого.

16-те серпня

Сошо. Стадіон "Огюст Бональ"
13857 глядачів
Головний арбітр: Саїд Еннжімі
"Сошо-Монбельяр" - "Ліон" 1:3
Голи: Ряд Будебуз 5 (пен.) - Яссін Бензья 35, Александр Лаказетт 43, Йоанн Гуркюфф 48
"Сошо-Монбельяр": Сімон Пуплен, Себастьян Коршья, Карлао, Седрік Канте, Слоан Пріва, Ряд Будебуз, Руа Конту, Матьє Пейберне, Седрік Бакамбу, Жюльєн Фоссюрьє, Хоакім Ейкмайєр (Тьєррі Дубаі 49)
"Ліон": Антоні Лопеш, Анрі Бедімо, Мілан Бишевац, Геїда Фофана, Клеман Греньє, Йоанн Гуркюфф, Александр Лаказетт (Жордан Феррі 84), Мігел Лопеш, Стід Мальбранк, Максім Гоналон, Яссін Бензья (Гаель Даніч 71)
Попередження: Карлао 2, Себастьян Коршья 5, Руа Конту 90+2 - Александр Лаказетт 40

Ліга 1. 2-ий тур. Кавані рятує ПСЖ від поразки - изображение 8

В минулому сезоні "Ліон" втратив в матчах проти "Сошо" 5-ть очок. Хоча, якщо брати в цілому, то "автомобілісти" для "ткачів" являються зручним суперником: "Ліон" в Лізі 1 47 разів до сьогодні перемагав монбельярську команду, яка, таким чином, є для "ткачів" однією з найулюбленіших жертв. Сьогодні ці колективи матчем між собою відкривали 2-ий тур Ліги 1 сезону 2013/14.

Відкривали жваво і динамічно. "Ліон" уже на 5-ій хвилині пропустив гол, що обіцяло цікаве продовження поєдинку. Господарі забили із пенальті, яке у власні ворота привіз Бишевац, не змігши без фолу зупинити прорив по лівому флангу Седріка Бакамбу. Антоні Лопеш хоч і вгадав напрямок польоту м'яча після удару Будебуза з "точки", але завадити біді не зміг.

До середини тайму гра була приблизно рівною, з поправкою хіба що на територіальну перевагу гостей. "Сошо" зосередився на побудові контратак, а "Ліон", атакуючи позиційно, все більше затискав монбальярців на їх половині поля. Непогано пробивав на 16-ій хвилині Греньє, але Пуплен був на висоті. Запаморочення на голкіпера найшло в моменті за участю Бедімо та Лаказетта: перший не дуже вдало пробив, але голкіпер "Сошо", випустивши м'яча із рук, подарував шанс другому. Лаказетт, втім, поцілити в рамку не зумів.

Ініціатива поступово повністю перейшла до гостей, але футболісти "Сошо" могли відправити "ткачів" в ще один нокдаун вбивчою контратакою: спочатку потужний Руа Конту прорвався по флангу і вміло пробив в ближній кут воріт Антоні Лопеша – голкіпер встиг згрупуватись- а потім пробивав вже Себастьян Коршья, але м'яч просвистів над поперечиною. А вже через хвилину був гол "Ліона". "Автомобілісти" фатально помилились в центрі поля – "ткачі" організували швидкий випад, в результаті якого на ударну позицію вийшов Яссін Бензья – молодий гравець не підвів Ремі Гарда.

А потім на авансцену вийшов Лаказетт, для якого "Сошо" – особливий суперник. Саме монбельярцям Александр забив свого першого голу в Лізі 1 (було це в жовтні 2010-го) – і от сьогодні...- Обігрався Лаказетт із Бензья і вбивчо для Пуплена вистрілив у нижній кут воріт – 1:2.

Досить швидко все перевернулось з ніг на голову – але "Ліон" заслуговує за свою наполегливість тільки схвальних слів. Невдовзі після перерви гості забили втретє, забезпечивши собі спокійне життя до кінця поєдинку. Постарався Гуркюфф, який підчатував на помилку Седріка Канте і з лінії штрафного майданчику відправив м'яча за спину Пуплену. Гра, по суті, була зробленою...- "Ліон" дуже впевнено стартував в чемпіонаті – впевнено, в першу чергу, з точки зору гри. Як і тиждень тому, "ткачі" сьогодні показали змістовний футбол, вселивши в серця своїх вболівальників чергову порцію надії.